Home » VAC » Naši v Dobrém ránu v České televizi

Naši v Dobrém ránu v České televizi

Dobré ráno 29. 9. 2017

Pro ty, kdo si nemohli užít prodloužený víkend, připravil tým Dobrého rána vysílání, po kterém prosvištíte pracovním dnem doslova na plný plyn! Vstávat s vámi bude herec, zpěvák, režisér, skladatel a spisovatel Jan Budař. Jak sami uvidíte, i on jede na plný plyn. Vydal knihu, audioknihu a nedávno zahájil koncertní turné. Za studiem to bude ráno vonět benzínem a vypadat jako na přehlídce historických aut. Organizátoři Jízdy do vrchu historických vozidel Brno – Soběšice nás nechají nasednout do exkluzivních veteránů, které budou k vidění právě na této akci. O víkendu se také otevře veřejnosti řada architektonicky významných budov, a to v rámci Dne architektury, na který nás přijdou pozvat architekt Roman Čerbák a historička architektury Lucie Valdhansová. S organizátorkou Týdne kávy Kateřinou Eichlerovou se budeme bavit třeba o tom, jestli je třeba doma mít velký drahý kávovar, abyste si mohli dopřát kávu jako z kavárny. Nebudou chybět páteční tipy na deskové hry od Jakuba Musiola a také budeme vařit. Tentokrát vám šéfkuchař Radim Procházka poradí, co ráno posnídat, pokud chcete jet celý den na plný plyn!

Vstupy budou 06.25, 06.40 a v 07.25.

A koho ve vstupech uvidíte?

Vstup 1
Do dobrého rána přijde Karel Jaroš s prvním sériově vyráběným automobilem Disk z brněnské Zbrojovky. Unikátní cyclecar s trakčním převodem se však ve výrobě neprosadil a tak továrna prodeje stáhla. Na tento automobil navázal typ 18, který byl velmi populární a úspěšný. Svůj automobil přiveze ukázat předseda brněnského Auto Z klubu pan Jiří Hemzal. Automobil Z18 (1928) s nástavkovou karoserií koupili v rodině jako nový.

Vstup 2
Z jižních Čech přijede sběratel a světoběžník Petr Hošťálek. Stará se o krásné Jihočeské motocyklové muzeum v cenru Českých Budějovic. Představí nejstarší dochovaný a pojízdný motocykl Laurin & Klement (1901) a porovná ho s o patnáct let mladším motocyklem Douglas – posledním přírůstkem do sbírky.

Vstup 3
S majestátním anglickým automobilem Sunbeam 25L z roku 1929 přijede předseda pořádajícího klubu Jiří Hořice. Povykládá o atmosféře na Brno–Soběšice a představí letošní premiéry. Sekundovat bude Tomáš Vališ s automobilem Aero 750 Sport Coupé postaveným karosárnou Uhlík pro 1000 mil československých v roce 1934.