Home » VAC » Záštity primátora města Brna a hejtmana Jihomoravského kraje

Záštity primátora města Brna a hejtmana Jihomoravského kraje

Letos jsme pro vzpomínkovou jízdu Brno–Soběšice obdrželi záštity od hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Bohumila Šimka a primátora statutárního města Brna Ing. Petra Vokřála. Dále máme záštitu starosty městské části Brno-sever Mgr. Martina Malečka.

 

Pozdrav účastníkům Brno–Soběšice od starosty MČ Brno-sever

Co nejsrdečněji zdravím účastníky této jedinečné akce! Pamatuji si na okamžik, kdy jsem byl před lety náhodou svědkem jízdy těchto starých dobrých strojů a byla to pro mě láska na první pohled. Od té doby si poslední sobotu v září pravidelně snažím rezervovat a je to pro mě taková tradice vyrazit ráno v devět pěšky z horního konce Lesné na Kociánku a po cestě zažít průjezd všech závodníků vracejících se z tréninku. Každý rok se na to děti těšily, cestou jsme nabírali další známé a kamarády a mávalo se ostošest. Vpravdě společenská událost.
Do parku areálu Kociánky jsme dorazili vždycky v pravý čas. Startovní horečka už byla cítit ve vzduchu a motory burácely. Probít se rychle davem, zaujmout co nejvýhodnější pozici u startu, honem ještě děti na ramena a už se startovalo, až uši zaléhaly. Neobyčejné dopoledne v krásném areálu, to vše prakticky vždy umocněné výstavním počasím. Čas ale letí, děti už odrostly a mají jiná lákadla, nicméně já si nenechám ujít příležitost vždycky po roce znovu vidět všechny ty nadšence a stále vitální stroje. Velké díky jim, že můžeme vidět kus živé historie. A ještě větší díky a uznání všem organizátorům, protože jejich zásluhou zde máme každoročně tento skvělý a neopakovatelný motoristický podnik!

Mgr. Martin Maleček, starosta MČ Brno-sever