Home » VAC » Nedělní výlet na Masarykův okruh

Nedělní výlet na Masarykův okruh

Vážení přátelé, závodníci do kopečku Soběšicekého,

v této ne moc lehké době je těžké cokoliv organizovat. Kdo máte zájem, přijeďte v neděli na malý výlet po velké ceně. Přátelé z Bosonoh nám nabídli pomoc.
Sejdeme se od 9 do 10 hodin u starého depa v Bosonohách. Kolem 11 hodiny odjeme ve směru závodů 1930–1937 přes Piosárky, Kohoutovice, Žebětín do Ostrovačic, do našehoho oblíbeného restaurantu U Nedbálků. Zde bude oběd (prosím napište si, kdo máte zájem).

Oběd U Nedbálků 27. 9. 2020

Od Nedbálků pojedeme po staré, trati a za tunýlkem (na mapě č. 8) pod dálnicí bude mít Sylvie Zouharová Dyková vyprávění o tom, jak to vlastně s okruhem začalo, něco o výstavně a prvním ročníku (má o tom i hezký článek v říjnovém Motor Journalu).

Další zastávku budeme mít v táhlé zatáčce, kde se zabil Baltisberger (na mapě č. 10). Zde nám o historii okruhu povypráví Jiří Smetana. Dále pak pojedeme po poslední trati co se jela na náměstí do Bosonoh. Zde bude něco sladkého ke kávičce a pažit. Kromě toho zde bude otevřena výstava, co jsme letos k výročí okruhu připravovali. Jedná se o 18 panelů s průřezem historie závodů.

No a pak bude rozchod k domovům…

Počasí bude asi chladné, ale pršet by nemělo.

Těším se na vás a hrom do cesty! Karel