Páteční výlet 29. 9. 2023

Vážení přátelé, závodníci do vrchu Soběšického,

na pátek jsme pro vás uspořádali páteční výlet okolím Brna. 
Bez hodu granátem a různých soutěží, ale letem překrásnou krajinou s nekonečnými panoramaty, s dostatečným prostorem pro setkání s přáteli, možností pozdravit se a povykládat. Ročník historických vozidel není omezen, jen prosím nejezděte novými auty. 
Trasa je cca 110 km.


Setkání proběhne u Technického muzea v Brně od 9 hodin. Předpokládáme, že v 10 hodin vyrazíme na trasu.

První zastávka bude u zámku v Rájci-Jestřebí. Na nádvoří každé vozidlo s posádkou vyfotíme.

Druhá zastávka bude v hotelu Rudka u Kunštátu. Je zde velké parkoviště, domluvený oběd a možnost prohlídky Jeskyně Blanických rytířů a Burianovy rozhledny (Milenka).

Třetí zastávka bude u našeho kamaráda a člena VAC Brno Vojty Hamerníka ve Vohančicích. Jeďte až za dětské hřiště, kde je budova s občerstvením. Zde bude čas na kávu a moučník. Prosím napečte bábovku, štrůdl, biblaninu… ušetříte mi starosti a můžete svou dobrotu nabídnou přátelům. Nezapomeňte také vzít deku nebo židličky na posezení. Zde bude i předpokládaný konec kolem patnácté hodiny a volný nebo společný odjezd domů.

Zde odkaz na trasu na mapy.cz

Zámek Rájec nad Svitavou

Jde o ojedinělý zámek ve stylu Ludvíka XVI. s charakteristickou mansardovou střechou členěnou vikýři. Postaven na místě renesančního zámku, který na přelomu 17. a 18. stol. vyhořel. Zámek je klasicistní trojkřídlá patrová budova s mansardovou střechou na půdorysu ve tvaru písmene U. Při návštěvě budete obdivovat reprezentační a společenské místnosti v přízemí se zařízením z 19. století v rokokovém stylu. Největší místností je sál předků s podobiznami Salmů a Roggendorfů. Pozoruhodná je také knihovna se 60 000 svazků.
Zámek je obklopen anglickým parkem. Více informací zde.

Jeskyně Blanických rytířů

Uměle vytvořená jeskyně se nachází nedaleko města Kunštát, u vesnice Rudka. Tvorba jeskyně byla inspirována českou historií. V jeskyni se nachází 17 soch blanických rytířů a třech legionářů a zbytky sochy T. G. Masaryka. Sochy vytvořil Stanislav Rolínek, rodák z nedalekého Bořitova. Jako první vytvořil 13 m vysokou sochu T. G. Masaryka, kterou nacisté zničili. Vstup do jeskyně hlídá mohutná socha lva. Více informací zde.

Podobné příspěvky