Home » Sobesice » Páteční výlet před Soběšicemi 2018

Páteční výlet před Soběšicemi 2018

Aneb po stopách Masarykova okruhu a krajem Pohádky máje

Vážení přátelé, závodníci do vrchu Soběšického,

na pátek jsme pro vás připravili společensky zábavně poučný výlet okolím Brna. Tentokrát budeme mít základnu u našeho kamaráda – pana hoteliéra Nedbálka v Ostrovačicích.
Sraz od 9 hodin v Ostrovačicích U nedbálkú nebo v 8 hodin u klubovny VAC Brno, Hálkova 16. U Nedbálků bude kafíčko a zákuseček a před desátou vyrazíme po stopách masarykova okruhu, který byl přímým pokráčováním závodů Brno–Soběšice. Dopolední cesta povede po trase původního Masarykova okruhu. Vyjedeme po první trase (1930–1937) z Ostrovačic směrem k místu startu a cíle u Bosonoh. Pak vyrazíme po druhé trati (1949–1963) přes Žebětín a Pisárky zpět na start. Zastavíme se ve Farinově zatáčce, kde je vybudovaný památník a připomeneme si rok 1949. Pak projedeme čtvrtý okruh (1975–1986). Podle toho jak budeme časově stíhat, tak buď projedeme zbytek prvního okruhu nebo si to kapánek zkrátíme. Budeme se snažit dodržovat směr, jak se závody jezdili, cestou se zastavíme na zajímavých místech a připomeneme si historické milníky závodů.

Předpokádaná délka cca 70 km.

Zde najdete informace o Masarykově okruhu.

Vrátíme se od Ostrovačic, kde bude oběd a cca ve 13.30–14 hod vyrazíme krajem Pohádky máje. Cestu kolem Príglu dlouhou asi 40 km zakončíme u kostelíku Nanebevzetí Panny Marie vedle hradu Veveří, kde si dáme tradiční piknik a pak zavelíme k rozchodu.

Zde něco o Pohádce máje

V případě jakýchkoliv dotazů se obracejte klidně…